Week One Results:
Canterbury: 43 v North Harbour: 29
Waikato: 53 v Wellington: 28
Auckland: 38 v Otago: 6
Tasman: 41 v Counties Manukau: 24
Taranaki: 36 v Bay Of Plenty: 29
Northland: 43 v Manawatu: 26
Southland: 16 v Hawkes Bay: 10
Week Two Draw:
Tasman v Northland, 18th September, 7.05pm Lansdowne Park Blenheim
Tasman
1-Isi Tu'ungafasi, 2-Andrew Makalio, 3-Tyrel Lomax, 4-Mahonri Ngakuru, 5-Te Ahiwaru Cirikidaveta, 6-Shannon Frizell, 7-Jacob Norris, 8-Hugh Renton, 9-Dwayne Polataivao, 10-Mitchell Hunt, 11-Leicester Faingaanuku, 12-David Havili, 13-Fetuli Paea, 14-Sevu Reece, 15-Will Jordan
Reserves: 16-Quentin MacDonald, 17-Kershawl Sykes-Martin, 18-Isaac Salmon, 19-Suafoa Cameron, 20-Braden Stewart, 21-Louie Chapman, 22-Tim O'Malley, 23-Tima Faingaanuku
Northland
1-Luatangi Li, 2-Jordan Olsen, 3-Tyler Kearns, 4-Josh Goodhue, 5-Sam Caird, 6-Tom Robinson, 7-Kara Pryor, 8-Sam McNamara, 9-Sam Nock, 10-Wiseguy Fiane, 11-Pisi Leilua, 12-Tamati Tua, 13-Rene Ranger, 14-Jordan Hylad, 15-Scott Gregory
Reserves: 16-Paddy Atkins, 17-Ben Tou, 18-Coree Te Whata-Colley, 19-Temo Mayanavanua, 20-Matt Matich, 21-Harrison Levien, 22-Johnny Cooper, 23-Blake Hohaia
Waikato v North Harbour, 19th September, 2.05pm, Waikato Stadium, Hamilton
Waikato
1-Ollie Norris 2-Samisoni Taukeiaho 3-Josh Iosefa-Scott 4-Hamilton Burr 5-Samipeni Finau 6-Adam Thomson 7-Mitch Jacobson 8-Luke Jacobson 9-Xavier Roe 10-Fletcher Smith 11-Gideon Wrampling 12-Anton Leinert-Brown 13-Quinn Tupaea 14-Liam Coombes-Fabling 15-Damian McKenzie
Reserves: 16-Steven Misa 17-Rob Cobb 18-George Dyer 19-James Thompson 20-Simon Parker 21-Cortez Ratima 22-Rivez Reihana 23-Valynce Te Whare
North Harbour
1-Karl Tu'inukuafe 2-Luteru Tolai 3-Sione Marileo 4-Gerard Cowley-Tuioti 5-Jacob Pierce 6-Ethan Roots 7-Dillon Hunt 8-Murphy Taramai 9-Bryn Hall 10-Bryn Gatland 11-Tomas Aoake 12-Jimmy Little 13-Jared Page 14-Ngarohi McGarvey-Black 15-Shaun Stevenson
Canterbury v Taranaki, 19th September, 4.35pm, Orangetheory Stadium, Christchurch
Canterbury
Joe Moody, Codie Taylor, Ollie Jager, Sam Whitelock, Luke Romano, Reed Princep (c), Tom Christie, Cullen Grace, Mitchell Drummond, Richie Mounga, George Bridge, Rameka Poihipi, Isaiah Punivai, Manasa Mataele
Reserves: Josh McKay, Shilo Klien, Daniel Lienert-Brown, Fletcher Newell, Mitchell Dunshea, Billy Harmon, Ereatara Enari, Brett Cameron, Andrew Knewstubb
Taranaki
1: Reuben O'Neill 2:Ricky Riccitelli 3: Ben May 4:Josh Lord 5: Tupou Vaa'i 6: Mitchell Crosswell 7: Lachlan Boshier 8: Kaylum Boshier 9: Lisati Milo-Harris 10: Beauden Barrett 11: Lewis Ormond 12: Teihorangi Walden 13: Sean Wainui 14: Jacob Ratumaitavuki-Kneepkens 15: Jordie Barrett
Reserves: Jared Proffit, Donald Brighouse, Jack Jordan, Tom Florence, Warwick Lahmert, Jayson Potroz, Brayton Northcott-Hill
Bay of Plenty v Southland, 19th September, 7.05pm, Rotorua International Stadium
Bay of Plenty
1: Tevita Mafileo 2: Kurt Eklund 3: Jeff Thwaites 4: Kane Le’aupepe 5: Keepa Mewett 6: Zane Kapeli 7: Sam Cane (c) 8: Joe Tupe 9: Te Toiroa Tahuriorangi 10: Otere Black 11: Fa’asiu Fuatai 12: Chase Tiatia (vc) 13: Regan Ware 14: Joe Webber 15: Dan Hollinshead
Reserves: Nathan Vella, Haereiti Hetet, Ross Geldenhuys, Stan van den Hoven, Joe Johnston, Luke Campbell, Scott Curry*, Mathew Skipwith-Garland
Southland
1: Joseph Walsh 2: Greg Pleasents-Tate 3: Siate Tokolahi 4: Raymond Tatafu 5: Manaaki Selby-Rickit 6: Glenn Preston 7: Matthew James 8: Tony Lamborn 9: Raniera Takarangi 10: Scott Eade 11: Amanaki Nicole 12: Jaye Thompson 13: Isaac Te Tamaki 14: Rory van Vugt 15: Joshua Moorby
Reserves: Jason Rutledge, Ethan De Groot, Christopher Apoua, Michael McKee, Charles Alaimalo, Logan Crowley, Gregory Dyer, Raymond Nu’u
Hawkes Bay v Counties Manukau, 20th September, 2.05pm, McLean Park Napier
Manawatu v Otago, 20th September, 2.05pm, Central Energy Trust Arena, Palmerston North
Auckland v Wellington, 20th September, 4.35pm, Eden Park Auckland
Auckland:
Alex Hodgman, Leni Apisai, Ofa Tu'ungafasi, Scott Scrafton, Jack Whetton, Akira Ioane, Adrian Choat, Hoskins Sotutu, Jonathan Ruru, Harry Plummer, Caleb Clarke, TJ Faiane, Rieko Ioane, AJ Lam, Jordan Trainor
Reserves:Mike Sosene-Feagai, Jarred Adams, Angus Ta’avao, Liam Hallam-Eames, Blake Gibson, Danny Tusitala, Zarn Sullivan, Tumua Manu
Wellington:
1-Kaliopasi Uluilakepa, 2-Asafo Aumua, 3-Alex Fidow, 4-James Blackwell, 5-Naitoa Ah Kuoi, 6-Vaea Fifita, 7-Du’Plessis Kirifi, 8-Ardie Savea, 9-TJ Perenara,
10-Jackson Garden-Bachop, 11-Julian Savea, 12-Vince Aso, 13-Peter Umaga-Jensen, 14-Wes Goosen, 15-Billy Proctor
Reserves: 16-Tyrone Thompson, 17-Morgan Poi, 18-Ben Aumua-Peseta, 19-Caleb Delany, 20-Teariki Ben-Nicholas, 21-Connor Collins, 22-Trent Renata, 23-Pepesana Patafilo