Thursday, September 24, 2020

Farah Palmer Cup Week Four Team Lists

 Wellington Pride v Manawatu Cyclones, Friday 25 September, 4.35pm, Sky Stadium, Wellington

Wellington Pride: 1. Raylene Lolo 2. Precious Auimatagi 3. Isadora Laupola 4. Joanah Ngan-Woo 5. Charlene Gubb 6. Nina Foaese 7. Sinead Toala-Ryder 8. Dhys Faleafaga 9. Acacia Claridge-Te Iwimate 10. Vaine Marsters 11. Ayesha Leti-I’iga 12. Fa’asua Makisi 13. Monica Tagoai 14. Lyric Faleafaga 15. Thamsyn Newton

Reserves: 16. Alice Soper 17. Barbra Taumoli 18. Sanita Levave 19. Rejieli Uluinavau 20. Emily Dalley 21. Georgia Daals 22. Marcelle Parkes

Manawatu Cyclones: 1. Marilyn Live 2. Jayme Nuku 3. Sosoli Talawadua 4. Kahurangi Sturmey 5. Rachael Rakatau 6. Rhiarna Ferris 7. Sam Tipene 8. Kaipo Olsen-Baker 9. Lucy Brown 10. Carys Dallinger 11. Janna Michal Vaughan 12. Rebekah Cordero Tufaga 13. Crystal Mayes 14. Rangimarie Sturmey 15. Selica Winiata ©

Reserves: 16. Ngano Tavake 17. Lavenia Nauga-Grey 18. Ashleigh Knight 19. Taylor Waterson 20. Paige Lush 21. Kaia-Hayes Walker-Waitoa 22. Alesha Williams

 

Tasman Mako v Otago Spirit, Saturday 26 September, 11.35am, Trafalgar Park, Nelson 

Tasman Mako: 1. Anna Bradley 2. Stephani Mitchell 3. Alisi Seigafo 4. Gina Healey 5. Hannah Gillespie 6. Elisha Godsiff 7. Tamara Silcock 8. Louise Nalder 9. Pippa Andrews 10. Anna Schultz 11. Sydnee Wilkins 12. Demi Salton 13. Michelle Curry 14. Eve Findlay 15. Bethan Manners

Reserves: 16. Diane Huntley 17. Ashley Manaia Ulutupu 18. Jess Harvie 19. Hopaea Hillman 20. Ariana Te Kawa-Wiremu 21. Alesha Dempster 22. Amanda Fitisemanu

 Otago Spirit: 1. Eilis Doyle 2. Tegan Hollows 3. Paige Church 4. Kate Smith 5. Julia Gorinski 6. Bree Thomas 7. Zoe Whatarau 8. Morgan Henderson 9. Rosie Buchanan-Brown 10. Rosie Kelly 11. Teilah Ferguson 12. Kilisitina Moata’ane 13. Amy du Plessis 14. Meg Breen 15. Hinemoa Watene

Reserves: 16. Gemma Millar 17. Lucy Cahill 18. Maddie Feaunati 19. Leah Miles 20. Maia Joseph 21. France Bloomfield 22. Jamie Church


North Harbour Hibiscus v Auckland Storm, Saturday 26 September, 1pm, Outer Oval (behind North Harbour Stadium)

North Harbour Hibiscus: 1. Clementine Varea 2. Amy Robertshaw 3. Olivia Ward-Duin 4. Manutalaaho Huni 5. Sophie Fisher 6. Tenaija Fletcher 7. Kate Williams 8. JayJay Taylor  9. Hailey Beale 10. Hayley Hutana 11. Latisha Trigwell-Achmad 12. Phoenix Littin 13. Lose Mafi 14. Mollie Tagaloa 15. Renee Adams

Reserves: 16. Lynn Koelman 17. Toakase Filimoehala 18. Tearren Nanjan 19. Anita Berry 20. Tamea Te Rauna 21. Danielle Mellow 22. Brooke Ellison

 Auckland Storm: 1. Chryss Viliko 2. Saphire Abraham 3. Aldora Itunu 4. Eloise Blackwell © 5. Tafito Lafaele 6. Tamara Ati 7. Shannon Leota 8. Liana Mikaele-Tu’u 9. Luisa Togotogorua 10. Patricia Maliepo 11. Grace Kukatai 12. Ruahei Demant 13. Theresa Fitzpatrick 14. Leianne Tufaga 15. Daynah Nankivell

Reserves: 16. Cristo Tofa 17. Aleisha-Pearl Nelson 18. Ti Tauasosi 19. Charmaine McMenamin 20. Lovely Pulotu 21. Joeannah Uaseli-Purcell 22. Natahlia Moors

 

Bay of Plenty Volcanix v Taranaki Whio, Saturday 26 September, 2pm, Blake Park, Mount Maunganui

Bay of Plenty Volcanix: 1. Abbey Grainger 2. Luka Connor 3. Baye Jacob 4. Amanda Aldridge 5. Kelsie Wills 6. Tynealle Fitzgerald 7. Les Elder © 8. Pia Tapsell 9. Risaleaana Pouri-Lane 10. Kelly Brazier 11. Mahina Paul 12. Layla TeRiini 13. Mererangi Paul 14. Alena Saili 15. Kiani Tahere

Reserves: 16. Natalie Delamere 17. Braxton Walker 18. Brooklyn Teki-Joyce 19. Kura Walker 20. Sela Moata’ane 21. Hope Garner 22. Esra Van Ramele

Taranaki Whio: 1. Tachelle Gardiner 2. Donia King 3. Leah Barnard 4. Victoria McCullough 5. Freedom Edmonds 6. Catriona Tulloch 7. Chelsea Fowler 8. Tiana Davidson 9. Kelsyn McCook 10. Gayle Broughton 11. Chloe Sampson 12. Danielle Muggeridge 13. Kaya-Rose Kahui 14. Sharniqua Weston-Jacobson 15. Kate Parkinson

Reserves: 16. Nicole Whittle 17. Jaymi Ngaia 18. Sharee Brown 19. Aliena Wallis 20. Alicia Manuirirangi 21. Natale Haupapa 22. Paige Neilson

 

Hawke’s Bay Tui v Canterbury, Saturday 26 September, 4.35pm, McLean Park, Napier

Hawke’s Bay Tui: 1. Iukika Faavae 2. Forne Burkin  3. Whitley Mareikura 4. Nina Pineaha 5. Rebekah Hurae 6. Laurae Blake 7. Niamh Jefferson 8. Kathleen Brown 9. Emma Jensen 10. Krysten Cottrell 11. Harmony Kautai 12. Jaimee Robin 13. Amelia Pasikala 14. Nicolette Adamson 15. Cortez Te Pou

Reserves: 16. Amber McKenzie 17. Kara Huata 18. Moomooga (Ashley) Palu 19. Lara Kendrick 20. Teagan Meyer 21. Shaylee Tipiwai 22. Kaitlin Bates

Canterbury: 1. Pip Love 2. Georgia Ponsonby 3. Amy Rule 4. Chelsea Bremner 5. Cindy Nelles 6. Alana Bremner 7. Greer O’Rourke 8. Lucy Anderson 9. Kendra Cocksedge 10. Terauoriwa Gapper 11. Grace Steinmetz 12. Liv McGoverne 13. Grace Brooker 14. Martha Lolohea 15. Isabella Waterman

Reserves: 16. Rebecca Todd 17. Trina Greenslade 18. Angie Sisifa 19. Lucy Jenkins 20. Sophie O’Cain 21. Cassie Siataga 22. Sam Curtis

 

Counties Manukau Heat v Northland Kauri, Sunday 27 September, 2.05pm, Navigation Homes Stadium, Pukekohe

No comments:

Post a Comment