Thursday, November 19, 2020

Mitre 10 Cup Semi-Final Team Lists

Otago v Northland, 7pm Friday November 20, Forsyth Barr Stadium, Dunedin

Otago: 

1-Jamie Mackintosh, 2-Ricky Jackson, 3-Josh Hohneck, 4-Jack Regan, 5-Josh Dickson, 6-Sam Fischli, 7-Slade McDowell, 8-Dylan Nel, 9-Kayne Hammington, 10-Josh Ioane, 11-Jona Nareki, 12-Sio Tomkinson, 13-Josh Timu, 14-Vilimoni Koroi, 15-Michael Collins

Reserves: 16-Henry Bell, 17-Sef Fa'agase, 18-Hisa Sasagi, 19-Will Tucker, 20-Nasi Manu, 21-James Arscott, 22-Thomas Umaga-Jensen, 23-Matt Whaanga

Northland: 

1-Luatangi Li, 2-Jordan Olsen, 3-Coree Te Whata-Colley, 4-Josh Goodhue, 5-Sam Caird, 6-Tom Robinson, 7-Kara Pryor, 8-Sam McNamara, 9-Sam Nock, 10-Johnny Cooper, 11-Jone Macilai, 12-Tamati Tua, 13-Rene Ranger, 14-Jordan Hyland, 15-Matt Wright

Reserves: 16-Paddy Atkins, 17-Ross Wright, 18-Kalola Tuiloma, 19-Kane Jacobson, 20-Matt Matich, 21-Will Grant, 22-Wiseguy Fiane, 23-Scott Gregory


Auckland v Waikato, 2pm Saturday November 21, Eden Park, Auckland

Auckland: 

1-Jarred Adams 2-Leni Apisai, 3-Angus Ta'avao, 4-Scott Scrafton, 5-Hamish Dalzell, 6-Presley Tufuga, 7-Adrian Choat, 8-Sione Tuipulotu, 9-Jonathan Ruru, 10-Harry Plummer, 11-Salesi Rayasi, 12-Tanielu Tele'a, 13-Tumua Manu 14-AJ Lam, 15-Zarn Sullivan 

Reserves: 16-Mike Sosene-Feagai, 17-Fatongia Paea, 18-Marcel Renata, 19-Jack Whetton, 20-Niko Jones, 21-Danny Lusitala, 22-Simon Hickey, 23-Jordan Trainor 

Waikato: 

1-Ollie Norris, 2-Samisoni Taukei’aho, 3-Sefo Kautai, 4-Hamilton Burr, 5-Samipeni Finau, 6-Adam Thomson, 7-Luke Jacobson (c), 8-Liam Messam, 9-Xavier Roe, 10-Flecther Smith, 11-Beauden Waaka, 12-Bailyn Sullivan, 13-Quinn Tupaea, 14-Liam Coombes-Fabling, 15-Matty Lansdown.

Reserves: 16-Steven Misa, 17-Rob Cobb, 18-Josh Iosefa-Scott, 19-James Thompson, 20-Simon Parker, 21-Rhys Dickinson, 22-Patrick Osbourne, 23-Gideon Wrampling 


Hawkes Bay v Taranaki, 4:30pm Saturday November 21, McLean Park, Napier

Hawke's Bay: 

1-Pouri Rakete-Stones, 2-Ash Dixon (c), 3-Joe Apikotoa, 4-Geoff Cridge, 5-Tom Parsons, 6-Marino Mikaele-Tu'u, 7-Solomone Funaki, 8-Devan Flanders, 9-Folau Fakatava, 10-Caleb Makene, 11-Jonah Lowe, 12-Neria Fomai, 13-Stacey Ili, 14-Lolagi Visinia, 15-Kurt Baker

Reserves: 16-Jacob Devery, 17-Jason Long, 18-Namatahi Waa, 19-Isaia Walker-Leawere, 20-Gareth Evans, 21-Connor McLeod, 22-Lincoln McClutchie, 23-Ollie Sapsford 

Taranaki: 

1-Jared Proffit, 2-Bradley Slater, 3-Reuben O'Neill, 4-Jarrad Hoeata, 5-Mitchell Brown (c), 6-Tom Florence, 7-Mitchell Crosswell, 8-Pita Gus Sowakula, 9-Warwick Lahmert, 10-Stephen Perofeta, 11-Lewis Ormond, 12-Brayton Northcott-Hill, 13-Lukas Halls, 14-Jacob Ratumaitavuki-Kneepkens, 15-Jayson Potroz

Reserves: 16-Ricky Riccitelli, 17-Chris Gawler, 18-Ben May, 19-Findlamor Hoeata, 20-Rhodes Featherstone, 21-Lisati Milo-Harris, 22-Daniel Rona, 23-Codey Rei 


Tasman v Bay of Plenty, 7pm Saturday November 21, Trafalgar Park, Nelson

Tasman: 

1-Ryan Coxon, 2-Quentin MacDonald, 3-Samuel Matenga, 4-Te Ahiwaru Cirikidaveta, 5-Quinten Strange, 6-Hugh Renton, 7-Sione Havili, 8-Taina Fox-Matamua, 9-Finlay Christie, 10-Mitch Hunt, 11-Leicester Fainga'anuku, 12-Tim O'Malley, 13-Fetuli Paea, 14-Mark Telea, 15-David Havili (c)

Reserves: 16-Samiuela Moli, 17-Isi Tuungafasi, 18-Blair Prinsep, 19-Isaac Ross, 20-Anton Segner, 21-Dwayne Polataivao, 22-Kieron Fonotia, 23-Tim Fainga'anuku

Bay of Plenty:

1-Tevita Mafileo, 2-Kurt Eklund, 3-Jeff Thwaites, 4-Stan Van Den Hoven, 5-Keepa Mewett, 6-Joe Johnston, 7-Mitchell Karpik, 8-Sam Dickson, 9-Luke Campbell, 10-Otere Black, 11-Joe Webber, 12-Chase Tiatia, 13-Mathew Skipwith-Garland, 14-Emoni Narawa, 15-Kaleb Trask

Reserves: 16-Nathan Vella, 17-Jordan Lay, 18-Ross Geldenhuys, 19-Zane Kapeli, 20-Scott Curry, 21-Te Toiroa Tahuriorangi, 22-Dan Hollinshead, 23-Regan Ware



No comments:

Post a Comment